email

Články

Rapid ve Vraném nad Vltavou

Jarní rapidí sezóna pokračuje, a 4 DuklaBorci nezaháleli.

Po úspěšném působení v Šárovcově Lhotě se ke třem matadorům (Ivan Krutin, Miloš Sakař, Petr Sýkora) přidal Radim Pospěch a vyrazili jsme v sobotu 24.4, za nádherného ranního povětří podél Vltavy do Vraného. Než byl turnaj zahájen tak jsme museli překonat několik protivenství. 1) Miloš si zapomněl doma mobil, a protože Miloš je v práci 25 hodin denně, 8 dní v týdnu a 13 měsíců v roce, tak bylo nezbytně nutné se pro jeho třetí ruku vrátit. 2) Ačkoliv Vrané není velkoměsto, a místní Sokolovna je barák jako hrad, chvíli trvalo, než jsme ji našli. 3) Radim, který se iniciativně ujal veškeré organizace a vše pečlivě připravil (např. harmonogram srazu byl pilován několik hodin), nás zapomněl předem přihlásit, naštěstí kapacita sálu byla nenaplněna, tak jsme se po chvilce napínavého čekání do turnaje vešli.
Základní TTD: 88 účastníků, čelo velmi silné, spousta známých tváří. DuklaBorci nastoupili s těmito startovními čísly:
Ivan Krutina 18.
Petr Sýkora 22.
Miloš Sakař 27.
Radim Pospěch 29.

Turnaj se mimořádně vyvedl Ivanovi Krutinovi – 4. Snad jako oplátka za neúspěch v Šárovcově Lhotě.
Turnaj se nevyvedl Milošovi Sakařovi – 49. Snad jako oplátka za skvělý úspěch v Šárovcově Lhotě.
S turnajem byl velmi spokojen i Radim Pospěch – 22. Nelze porovnat se Šarovcovou Lhotou, páč tam nebyl.
S turnajem jsem byl nadmíru spokojen i já, Petr Sýkora – 12. Co se nedovydařilo v Šárovcově Lhotě, dovydařilo se nyní.

Pár postřehů: V pátém kole byli všichni DuklaBorci na stolech 1.-8. Bohužel v tomto kole se moc nedařilo. V posledním kole Ivan Krutina, Petr Sýkora a Radim Pospěch obsadili desky 3+4+5. Akorát Miloš Sakař dohrál turnaj bohužel kdesi v davu.
Více řeknou konečné výsledky a postupová tabulka DuklaBorců.

1

Ivan odehrál skvělý turnaj, obešel skoro kompletní čelo startovní listiny a posbíral plnou nůši cenných skalpů (remis: Zvára, Černoušek. Výhry: Josef Přibyl, Bohumil Šimeček, Oldřich Vedral, Vlastimil Vodička). Zajímavost: Kdykoliv jsem pohlédl na Ivanu rozehranou partii, tak se hrála nějaká koncovka s nestejnými střelci.
I mne turnaj velmi potěšil, moje nůše cenných skalpů také není prázdná(Výhry: David Kubečka, Bohumil Šimeček, František Hostička, Dan Hadžala). Pokud se mi povedlo soupeře zavléci do známých schémat, tak bylo dobře, pokud se to nevydařilo, pak jsem na soupeře (Jirka Gregor, Vlastimil Vodička a Lukáš Černoušek) – po bojích – nestačil. V sekci Partie naleznete drobný a úspěšný střípek (který se mi podařilo rekonstruovat).
Radim Pospěch držel celou dobu velmi slušný standard a mohl jen litovat losu posledního kola (Josef Přibyl černými).
Miloš Sakař se tentokrát projevil jako černá ovce DuklaBoreckéhoTýmu a turnaj dokončil hluboko mezi plebsem. Naštěstí ho tento kormutlivý neúspěch nezkrušil, na šachy nezanevřel, protože celou cestu domů hučel do Ivana, že by si ještě mohli zablicat.
Závěr: šachový turnaj, když se povede, tak potěší a hnedkaj je člověku na duši tepleji.