.: KONTAKT :.

email

Články

Pražský pohár 2004: Úspěch borců DAP

V pondělí 6. 12. 2004 posledním kolem skončil tradiční Pražský pohár. Mikuláš byl tentokrát k reprezentantům DAP laskavý, a protože v průběhu turnaje nezlobili, odměnil je pěkným závěrečným umístěním. Především to byl triumf Jirky Matysky, který suverénně vyhrál turnaj se 7 body z 9. Prohra v 1. kole s Boháčem (experiment v zahájení černými "sa neoplatil") ho motivovala natolik, že se rozjel a na následujících 7 z 8 nestačil ani favorit turnaje Dan Hadžala.
Ani ostatní plejeři DAP se neztratili - viz tabulka - a zlepšili si ELO:
umístění ELO
Jirka M. 1. + 25
Radim P. 5. + 16
Dan K. 12. + 18
Boris N. 13. + 6

Dan Kolář se v poslední době zlepšuje snad každý den, což potvrdil také na turnaji v Pragovce, který hrál souběžně, a ač neznám přesné výsledky, mám dojem, že tam také dopadl velmi pěkně. Boris Naď odvedl svůj solidní standard s menším plus. Těžko hodnotit objektivně vlastní výkon, určitě jsem mohl hrát lépe, například nepřehodit s Borovským tahy, neotočil bych výsledek partie z 1 na 0. Nakonec, 5. místo není tak špatné.
Jediným stínem je pro nás odstoupení Emila Szirmaie, který to "zapíchl" po druhém kole. Potvrdil tak bezezbytku pověst "enfant terrible" pražského šachu.
Celkově jsme tedy, jak doufám, udrželi prapor DAP vysoko.