.: PŘIHLÁSIT SE :.

NickName: 

Heslo: 


Zaregistrovat se

.: KONTAKT :.

email

Družstva

Dukla ADukla BDukla CDukla DDukla E

Bohemians - DAP

Bauma - Zvára 1-0

Hráli jsme Skotskou, a protože po Sc5 stávám pravidelně o něco hůře (po Jf6 ale nakonec taky) , tak jsem si řekl, že musím udělat nějakou změnu a zahrál jsem Jf5. Matně jsem si pamatoval, že ten tah jsem někde zahlédl, takže jsem si myslel, že to teda blbost nebude. Pamatoval jsem si dobře, opravdu se ten tah občas hraje, ale v zásadě pak černý prakticky vždy vyhraje.

Takže po 4 tazích jsem se i já ocitl v poměrně beznadějně prohrané pozici. Teda když jsem se na to po partii díval, našel jsem tam jednu zajímavou možnost, a to zahrát tah Jc3 s ideou na Jg4 zahrát Sf4.

Já pokračoval zoufalým b4, přičemž po soupeřově odpovědi Sb6 si myslím, že by se tam nějaké zajímavé obranné pokusy mohly najít (c4, Sb2...).

Mnou zahrané Se2 se po Jxe4 ukázalo jako nedostatečné. Nyní jsem nemohl zahrát rošádu, protože bych po výměně na f2 ztratil po Df6 věž.

Takže nezbývalo než vyměnit na e4 a zahrát 0-0 s tím, že rošuju přímo pod sekeru. 

Musel jsem tedy nyní vyměnit dámy i za cenu materiálních ztrát.

V tu chvíli jsem si povšiml jedné varianty, ve které bych se zachránil taktickým obratem, a soupeř se tento špek chytil.

Najednou byl výsledek partie otevřený. Soupeř se pokusil zvrátit situaci zpět ve svúj prospěch taktickým obratem (taky to ale mohlo vzniknout nezáměrně), naštěstí mu ale nevycházel (místo chybného Sf5, mohl soupeř zahrát Sd5 s hrozbou Vxe4, měl jsem ale obranu Vf1), a tak jsem se rázem dostal do koncovky s kvalitou a pěšcem navíc.  

Zde jsem se dopustil několika drobných nepřesností, které ale výsledek partie již nedokázaly změnit.

 

 

 

 

Autor:jirka bauma

powered by Ondřej Veselý (C) 2004 - 2024