.: PŘIHLÁSIT SE :.

NickName: 

Heslo: 


Zaregistrovat se

.: KONTAKT :.

email

Družstva

Dukla ADukla BDukla CDukla DDukla E

Vyhodnocení saissony 2005

Na závěr soutěže mi dovolte, abych se za ní ohlédl subjektivníma kapitánskýma očima:

Nejdříve bych chtěl všem hráčům poděkovat za velmi zodpovědný přístup. Takřka 100% docházku (až na jeden zádrhel, kdy jsem se nedomluvil s Petrem Krasnayem a byla z toho nepříjemná kontumace) nám mohou ostatní týmy jen tiše závidět. Ukázalo se, že síla (nějakého) týmu není určena elem na prvních 8 nebo 12 šachovnicích, ale tím, kdo opravdu hraje a jak zaníceně a jak zodpovědně hraje.

K jednotlivým hráčům několik subjektivních poznámek.

N2 - Lukáš Fikr (0,5/2), ELO = -5. Zaskočil obětavě a narychlo do dvou zápasů. Se silnějším soupeřem (ASIX) si pohlídal remízu. V partii s o něco slabším hráčem (Kobylisy) však něšťastně v dobře založené partii zkolaboval. Získané zkušenosti se budou hodit napřesrok.

N1 - Jirka Světlý (4,5/6 + 1*), ELO = +28. Ideální náhradník! Přijde vždy, když je potřeba. A to i jako jistící devátý hráč. Kromě toho se skoro neustále směje a kapitánovi dělá pomyšlení. Nehudrá, že má skoro pořád černé. Navíc vyhrál, co se dalo - bilance 3-3-0 je trochu zkreslena tím, že mu partie na Bohemians D byla kolektivně dána za remis ve velmi nadějném postavení, a remis na ASIXu se také upekla na kapitánské úrovni - už za rozhodnutého stavu. Jedinou nepovedenou partii ve Vršovicích zachránil sice se štěstím, ale to přeje připraveným a odvážným. Ačkoliv papírově náhradník, tak nepostradatelný člen týmu.

8. -  Honza Červenka (6/11),  ELO = +9. Ideální hráč do týmu, když mu to alespoň trochu jde, tak se mu partie nehoupe a kapitán a jeho poradci a zástupci pak mají při odhadu vývoje zápasu usnadněnou úlohu.  Po dosti volném začátku se rozehrál a bylo na něj spolehnutí, protože v druhé polovině soutěže nestál nikdy špatně a pokud to soupeř jen trochu dovolil, tak vítězil. Jednu prohru (DA C) může bez obav svést na tým a kapitána, protože byl za zoufalého stavu nucen hrát tupou remis na výhru.

7. -  Honza Mašek (5/9 + 1*),  ELO = +10. Vydařená posila! I jemu se zdařil závěr soutěže, navíc byl nucen hrát skoro vše černými kameny a zvlášť poslední dvě černé výhry (ASIX a Pankrác) byly docela "jednokusové" a soupeři se nestačili divit. Honza neměl skoro nikdy tíseň, zdá se, že mu zkrácené tempo velmi vyhovovalo.

6. -  Miloš Sakař  (2,5/7),  ELO = -19. Milošovi se letošní sezóna příliš nevyvedla. Jako jediný z týmu nevyhrál ani jednu partii, obě porážky byly spíše zdrcující, než nešťastné a většina remíz byla uzavřena dosti rychle, a to i bílými. Miloš měl uprostřed soutěže čtyřzápasovou pauzu (nemoc a pracovní povinnosti), a tak se nedostal do tempa v době, kdy tým nabíral sílu k drtivému finiši. Jedinou bojovnou partii (Kobylisy) Miloš bohužel nedokázal dotáhnout do vítězného (a potřebného) konce. Příští rok se Miloš nad sebou a my nad Milošem zamyslíme a vylepšíme, co se dá.

5. -  Ivan Krutina  (5/11),  ELO = +2. Tradiční pilíř týmu. Skvělá docházka a poctivá pevnost. Ivan rozehrával partie zkušeně a opatrně, však také utržil 8 remíz. Většina byla poklidná a proti silnějším soupeřům. Obě porážky (Bohemians D a Pankrác) však byly až příliš lineární a rychlé. Zato jediná výhra stála zato. Důležitý zápas s Lokomotivou Ivan rozhodl ve velkém stylu. Škoda jen, že nedotáhl do podobně hezkého konce i partii s ASIXem. Mohl by se chlubit velmi cennými 50%.

4. -  Petr Sýkora (3/9 + 1*),  ELO = -9. Po strašlivé první půlce (pět proher v řadě) se zmátořil a do konce soutěže bodoval, přičemž každá půlka, či bod měla pro tým velkou důležitost. Zatímco v minulých letech získával body především v zápasech, kdy to bylo jedno (buď zvýšení výhry, nebo zmírnění prohry), letos jeho body přišly právě včas. Některé prohry byly nevyhnutelné, protože se silnými soupeři (Praga, Smíchov), jiné zasloužené, protože hrál špatně (Vršovice, Loko) a jedna tragická (DA C). Po dvou velmi bojovných výhrách výhrách (Viktoria a Kobylisy) zakončil sezónu vydřenou remízou z prachmizerné koncovky (Pankác).

3. -  Peter Krasnay (3/8+ 0*),  ELO = -7. Po velmi slušném startu se bohužel ke konci soutěže jeho nadějná forma kamsi vytratila. Dvě názorné a plynulé výhry z první poloviny (DA C a Smíchov) zůstaly osamoceny a soutěž Peter zakončil velkou rošádou. Soupeři byli nad jeho síly. Letos. Napřesrok to bude jiné. Peterův živý a podnikavý šach soupeře zpravidla zaskočil, avšak ti silnější a zkušenější (byla jich bohužel většina) se s tím dokázali srovnat a v časových tísních před 30. tahem zpravidla Petera přehráli.

2. -  Martin Nečada  (5/10),  ELO = +9. Obvyklý "skoro-vždy-remizový-odražeč-předních-desek". Z osmi remíz jen tři se bojovně hrály, k tomu jedna zbytečná prohra a jedna "trochu, protože na čas, nezasloužená" výhra. Martinův přínos pro tým je však ohromný - zvláště pro tým typu: "Předek nějak udržíme a zadek to vyhraje". Martin neprohrává, a když tak jen vyjímečně. Udrží černými i dost ošemetné pozice a když je přinucen okolnostmi hrát, tak se (příliš) nevzpouzí a předvádí v horším případě slušný, v lepším případě skvělý výkon.   

1. -  Jirka Bauma  (6/10),  ELO = +17. Jirka také v soutěži osmkrát remizoval, avšak každá půlka byla podložena bojem, krví a potem. Některé remízy (Loko, Vršovice) byly dramatické a bojovné, až hrůza. Jediná prohra Jirku potkala s Viktorií, avšak tento slabý okamžik bohatě kompenzoval nejen dvěmi výhrami, ale především udržením silných soupeřů. Některé z nich navíc dosti potrápil. Jirkův styl přináší bohužel kapitánovi a jeho pomocníkům nesnáz. Nikdy nevíme, jak mu to vlastně stojí a výsledek zápasu se v klíčových momentech hůře odhaduje. Nezbylo, než si zvyknout na to, že nemá smysl mudrovat nad tím, jak Jirka stojí, dokud se jeho partie ještě hraje.

======================================

Konečná tabulka

Tým DA B se tak dlouho zachraňoval - po špatném startu, až to dotáhl na páté místo! Pěkný úspěch, za který vděčíme dobré docházce, houževnaté bojovnosti a tomu, že jsme po pátém kole nepropadli trudomyslnosti.

1

Praga B

11

57,5

19

2

Bohemians C

11

54,0

16

3

Pankrác C

11

54,0

14

4

Loko A

11

52,0

13

5

DA B

11

43,5

12

6

ASIX A

11

43,0

12

7

Kobylisy B

11

39,0

11

8

Vršovice B

11

44,0

10

9

Viktoria B

11

46,0

9

10

DA C

11

34,5

8

11

Bohemians D

11

43,5

7

12

Smíchov A

11

14,0

1

Zajímavost: Zatímco loni jsme tak dlouho hráli o postup, až jsme skončili šestí, tak letos jsme se tak dlouho zachraňovali, až jsme skončili pátí. Je třeba se rozhodnout, co budeme dělat příští rok!

Družstvo jako celek. Po mizerném začátku (2 body po 5 kolech) se zdálo, že tým čeká zoufalý a (spíše) marný boj o záchranu. V druhé půlce se zadařila nevídaná bilance 4-2-0, která nás vynesla na velmi lichotivé 5. místo. Je to důsledek zlepšené formy všech (výjimkou je pouze Peter Krasnay, který měl naopak lepší první půlku), nebývalé zarputilosti a také i štěstí.

Závěrem mi dovolte poděkovat týmu DA C, které na nás působilo celou soutěž jako návnada, vnadidlo a rudý hadr. Nejdříve jsme se snažili k týmu DA C přiblížit na dohled, pak ho dohnat, pak se mu vyrovnat, pak ho předehnat a nakonec mu zmizet za obzorem. Vše toto se nám podařilo. Díky, bylo to příjemné sparingpartnerství!   

za devět měsíců nashledanou

Kpt. PetrSýkora

Autor:PeS

powered by Ondřej Veselý (C) 2004 - 2024